Czy “Gwiazdkowy Prosiaczek” będzie nowym hitem J.K. Rowling?

Gwiazdkowy Prosiaczek” J.K. Rowling to najbardziej oczekiwana książka dla dzieci 2021 roku. Nie ma się co dziwić, skoro uwielbiana przez miliony fanów na świecie autorka napisała powieść dla najmłodszych czytelników po raz pierwszy od dwudziestu lat. W książce znajduje się wszystko to, do czego jej wielbiciele zdążyli się przyzwyczaić, a więc nietuzinkowi bohaterowie, ogrom przygód, magia i historia prawdziwej przyjaźni.

Świąteczna misja Jacka i ożywionej zabawki

Najnowsza książka J.K. Rowling to historia małego chłopca o imieniu Jack, którego łączy niezwykła przyjaźń z ukochaną przytulanką, Daj Prosiem. Chłopiec niemal się z nią nie rozstaje i wie, że zawsze może na nią liczyć. Jednak tuż przed świętami Bożego Narodzenia do chodzi do tragicznego incydentu. Daj Proś znika bez śladu, a chłopiec pogrąża się w rozpaczy. Jego smutku nie jest w stanie zniwelować nawet zupełnie nowa zabawka, którą uważa za kiepski substytut ukochanego przyjaciela. Nic straconego! Zbliża się Boże Narodzenie, a jak wiadomo, jest to okres, w którym magia dochodzi do głosu. Gwiazdkowy Prosiaczek zostaje ożywiony i postanawia pomóc Jackowi w odnalezieniu utraconego przyjaciela. Duet wyrusza w fascynującą podróż pełną przygód, która dowodzi, że przyjaźń to jedna z największych wartości w życiu człowieka. Poruszająca historia utraty i poświęcenia okraszona jest magiczną atmosferą świąt i wspaniałymi ilustracjami utalentowanego Jima Fielda. Pozycja ta z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale również nieco starszym czytelnikom.

J.K. Rowling – mistrzyni literatury dziecięcej


J.K. Rowling od lat jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się pisarek na świecie. Siedmiotomowa seria o przygodach Harry’ego Pottera sprzedała się w ponad 500 milionach egzemplarzy na całym świecie, doczekała ekranizacji oraz powstania licznych miejsc, w których można kupić magiczne gadżety znane z książek. W samym Londynie pamiątki związane z powieścią są niemal tak samo popularne, jak te dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej.