Gwiazdkowy Prosiaczek

Za jakie gatunki literackie J.K. Rowling jeszcze się nie brała? Była już seria dla nastolatków o szkole magii i czarodziejstwa, były kryminały pisane pod pseudonimem, czas na powieść dla... maluchów! Gwiazdkowy prosiaczek z www.taniaksiazka.pl to emocjonująca lektura dla najmłodszych sygnowana nazwiskiem popularnej brytyjskiej autorki. Jak Rowling poradziła sobie w takiej tematyce?

Witaj przygodo!

Pisarka nie próżnuje. Gwiazdkowy prosiaczek to ponad trzysta stron wartkiej i trzymającej w napięciu historii, która urzecze nie tylko dzieci, ale i ich rodziców. J.K. Rowling słynie z tego, że porusza istotne tematy w subtelny sposób. Tutaj nie jest inaczej. Raz jeszcze, tyle że w innym wydaniu, otrzymujemy opowieść, w której ważne są takie wartości jak: odpowiedzialność, przyjaźń, bezinteresowność, uczenie się na błędach... Główny bohater popełniając kolejne błędy, uczy się co jest dla niego dobre, a co złe - a wraz z nim edukują się mali czytelnicy.

Walory edukacyjne i literackie

Gwiazdkowy prosiaczek idealnie sprawdzi się jako prezent niespodzianka dla naszego dziecka. To książka, którą warto czytać wspólnie - w trakcie takiej lektury możemy dowiedzieć się wiele o sobie nawzajem. Powieść przeznaczona jest raczej dla młodszych czytelników. Historia napisana jest prostym i nieskomplikowanym językiem, który ułatwia zrozumienie akcji tym maluchom, które wciąż uczą się płynnego czytania. Po Gwiazdkowego prosiaczka zdecydowanie warto sięgnąć. To urocza opowiastka o dużych walorach literackich, ale i edukacyjnych. Co więcej, niezwykle interesująca historia może sprawić, że nawet najwięksi przeciwnicy czytania zajrzą w ten wyjątkowy, fabularny świat. 

Gwiazdkowy prosiaczek to:

  • książka dla maluchów autorstwa samej J.K. Rowling,
  • przygodowa opowieść, która zauroczy nawet największe marudy,
  • historia o chłopcu i jego przytulance,
  • emocjonująca narracja,
  • powieść, w której poruszane są takie wątki jak: przyjaźń, rodzina, bliskość,
  • niezwykle czuła narracja.