“Gwiazdkowy prosiaczek”

Gwiazdkowy Prosiaczek” (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/gwiazdkowy-prosiaczek-joanne-kathleen-rowling) ma szansę stać się hitem niejednego Bożego Narodzenia i nie tylko. To pierwsza od dwudziestu lat książka autorstwa J.K. Rowling, napisana z myślą o dzieciach. Nic dziwnego, że czekają na nią nie tylko najmłodsi czytelnicy, ale również dorośli, którzy wychowywali się na kolejnych tomach przygód Harry’ego Pottera. I tym razem angielska pisarka zapewnia czytelnikom mnóstwo przygód, ciekawych bohaterów i historię wspaniałej przyjaźni.

Jack i Daj Proś

Najnowsza książka J.K. opowiada historię chłopca, którego łączy wyjątkowo bliska relacja z ukochaną przytulanką. Chłopiec spędza z nią niemal cały czas i nigdy się nie rozstaję, oboje wiedzą też, że zawsze mogą na siebie liczyć. Dlatego też rozpacz  małego Jacka jest ogromna, kiedy tuż przed świętami Bożego Narodzenia okazuje się, że Daj Proś przepadł bez śladu. Jacka ogarniają coraz większy smutek i tęsknota, a sytuacji nie jest w stanie uratować nawet najnowsza zabawka. Dla chłopca jest ona jedynie marnym substytutem ukochanego przyjaciela. Po raz kolejny okazuje się jednak, że Boże Narodzenie to czas cudownych wydarzeń i magii. Gwiazdkowy Prosiaczek zostaje ożywiony i postanawia pomóc chłopcu w odnalezieniu Daj Prosia. Ten niesamowity duet wyrusza w fascynującą podróż pełną przygód i dowodzi, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli trzeba uratować kogoś, kogo się kocha. Ta emocjonująca i poruszająca historia skradnie serca nie tylko dzieciom, ale również dorosłym czytelnikom. Powieść ozdobiona jest pięknymi ilustracjami Jima Fielda i idealnie sprawdzi się podczas zimowych wieczorów.

J.K. Rowling – matka wspaniałych bohaterów

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych J.K. Rowling była nieznaną nauczycielką, która próbowała wydać gdziekolwiek swoją debiutancką książkę, “Harry Potter i kamień filozoficzny”. Udało jej się to dopiero w trzynastym wydawnictwie, a powieść natychmiast stała się bestsellerem. Sześć kolejnych części przygód tylko potwierdziło jej talent i niesamowitą umiejętność kreowania fantastycznych postaci.